Wyposażenie stanowiska biurowego to wbrew pozorom nie tylko umowa między pracownikiem a pracodawcą. Ten drugi zgodnie z prawem musi spełnić wymagania Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej, dopasowując się do obowiązujących przepisów. Jak zgodnie z prawem powinno wyglądać stanowisko biurowe?

Wygląd stanowiska biurowego wg Ministerstwa Pracy

Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej jasno określa, jakie wymagania powinno spełnić stanowisko do pracy biurowej przed monitorem ekranowym. Pracownik powinien mieć do dyspozycji wysokiej jakości sprzęt, w tym dobrej ostrości ekran z filtrem chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem oraz klawiaturę z wyraźnymi oznaczeniami. Przepisy jasno wskazują także, jak duże powinno być biurko oraz jaka powinna być jego wysokość. Nie bez znaczenia jest także krzesło biurowe, które musi spełniać wymagania ergonomii.

Krzesła biurowe – jakie wymagania muszą spełniać?

W przypadku stanowiska biurowego dopuszczane są jedynie profesjonalne krzesła ergonomiczne, które umożliwiają nie tylko regulację wysokości, ale także stopnia nachylenia (zobacz – https://www.ergo-fotel.pl/krzesla-biurowe). Krzesło powinno mieć możliwość dopasowania do sylwetki pracownika oraz wysokości biurka. Musi posiadać podłokietniki oraz być wyposażone w kółka. W biurze powinny znajdować się krzesła obrotowe, dzięki którym pracownik może wykonać pełen obrót, nie wstając.

Fotel biurowy Ergomax Enjoy 4