impreza dla dzieci

Jeżeli chcemy zorganizować imprezę urodzinową dla dziecka, to bierzemy pod uwagę dwie możliwości. Pierwsza możliwość to urodziny poza domem. Dzisiaj można to zrobić w wielu firmach, wystarczy ustalić termin, program, zaprosić gości, a resztę bierze na siebie organizator. Park linowy, park trampolin, basen, lodowisko i wiele innych miejsc, w których możliwe jest zorganizowanie imprezy dla dzieci. To bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziców, nie wymagające praktycznie większego zaangażowania i przygotowań.

O wiele więcej pracy wymaga zorganizowanie imprezy w domu. Trochę się tego obawiamy, ale warto poczytać w internecie jak robili to inni. Początek to oczywiście ustalenie terminu i zaproszenie gości. Robimy to z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ goście muszą tę imprezę ująć we własnych planach (dzieci i ich rodzice). Dalej musimy się zastanowić co przygotować do jedzenia, jak przystroić mieszkanie i jakie zaplanować zabawy. Jedzenie niekłopotliwe, nie wymagające siedzenia perzy stole, raczej jakieś kanapeczki, przekąski podawane w naczyniach jednorazowego uczynku.

Przed dekorowaniem mieszkania musimy usunąć nieco mebli z pokoju, w którym będzie impreza oraz wszystkie sprzęty, które mogą potłuc się lub ulec zniszczeniu. Dekoracje skromne, wystarczy trochę baloników, jakieś serpentyny, ciekawe oświetlenie. Zadbajmy również o gadżety na imprezę, które nadadzą zabawie odpowiedni styl. Jest wiele zabawowych gadżetów, które rozdane na początku od razu wprawią gości na odpowiedni poziom.

Jeśli chodzi o zabawę to trzeba się przygotować, żeby dzieci nie zostały zostawione same sobie, bo będą się nudzić. Tutaj znów przyjdzie z pomocą internet i porady innych rodziców. Jeśli nie czujemy się na siłach zaprośmy animatora, który w ciągu dwóch-trzech godzin zajmie dzieci zabawą, którą zapamiętają na długo. Wynajęcie animatora nie jest drogie, a może uratować imprezę.