Organizm ludzki nie został stworzony wyłącznie po to, aby siedzieć – ciało ludzkie wymaga ruchu, ale wszyscy bardzo dobrze wiemy, że w większości wypadków jeśli tylko mamy taką możliwość preferujemy taki stan i odpoczynek aniżeli aktywność ruchową. Niestety w wielu wypadkach zmusza nas też do tego praca – na przykład zatrudnienie w biurze i praca przy komputerze wymagające pozycji siedzącej. Ograniczenia biura nierzadko sprawiają, że niepraktyczne w użyciu są duże, wygodne fotele biurowe (http://fotele.waw.pl/fotel-biurowy/)  – coraz częściej wykorzystywane są skromne krzesła, ale to nie oznacza, iż mogą być niewygodne, wręcz przeciwnie!

Jak dobrać fotel do niewielkiej przestrzeni?

Przede wszystkim muszą być na tyle małe i wąskie, aby pasowały do danego miejsca. Muszą zapewniać wygodny dostęp do przestrzeni na biurku, komputera i okolic w pozycji siedzącej. Muszą zapewnić racjonalne ergonomiczne podparcie dla dolnej części pleców, ramion i kolan podczas długich okresów pracy za biurkiem. Dobry fotel obraca się i przechyla – pozwala zmienić postawę na bardziej wygodną podczas pracy i może być dopasowany do ludzi o różnych kształtach ciała i różnych potrzebach ergonomicznych.

Najważniejsze to jednak ergonomia – jeśli konkretnej osobie po prostu dobrze i bez poczucia zmęczenia pracuje się na fotelu, to dobry wybór.

fotele biurowe